Светильники из Европы и Америки оптом - ООО \"Мастерская светотехники\".
Опытные специалисты ответят на все вопросы технического и коммерческого характера.
Features:
  • IIDA/HD Product Design Award (2016)
  • Design/Year: Robert Sonneman/2016
  • Surface-mounted transformer
  • Ceiling-mounted Power Feed
  • Five 36\" Power Bars
  • Two 18\" field-cuttable rod ceiling hangers
  • Two 6\" Power Bar hangers joining higher and lower bars
  • 12\" luminaire hangers
  • Warranty: 1 Year
  • Manufactured In: China
    Ratings:
    • Location Rating: UL Listed Dry. Install in dry indoor locations only.
      Specifications:
      • Metal
      • Die-Cast Aluminum, Etched Cased Glass, Etched Glass, Ribbed Seeded Crystal shade
      • Dimming Information: Electronic low voltage (ELV) dimmer
      • Canopy Shape: Round
      • Needs Assembly: True
        Lamping:
        -Clear Cylinder - 19 X LED Luminaires (79.8W Fixture Total) - 3990 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Half-Etched Cylinder - 19 X LED Luminaires (79.8W Fixture Total) - 3990 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Half-Etched Sphere - 19 X LED Luminaires (79.8W Fixture Total) - 3990 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Crystal Chiclet - 19 X LED Luminaires (30.4W Fixture Total) - 2185 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Etched Chiclet - 19 X LED Luminaires (30.4W Fixture Total) - 2185 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        Dimensions:
        • Canopy: H 0.63 in , 2 in , Dia 6 in
        • Fixture: W 36 in , D 36 in
        • Minimum: HL 36 in