Светильники из Европы и Америки оптом - ООО \"Мастерская светотехники\".
Опытные специалисты ответят на все вопросы технического и коммерческого характера.
Features:
  • IIDA/HD Product Design Award (2016)
  • Design/Year: Robert Sonneman/2016
  • Includes outlet box transformer
  • Can be run 30 feet in any direction from existing power feed
  • Warranty: 1 Year / 5 Year LED Components
  • Manufactured In: China
    Ratings:
    • Location Rating: UL Listed
      Specifications:
      • Metal
      • Dimming Information: Electronic low voltage (ELV) dimmer
      • Canopy Shape: Round
      • Needs Assembly: True
        Lamping:
        -Clear Cylinder - 6 X LED Luminaires (25.2W Fixture Total) - 1260 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Half-Etched Cylinder - 6 X LED Luminaires (25.2W Fixture Total) - 1260 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Half-Etched Sphere - 6 X LED Luminaires (25.2W Fixture Total) - 1260 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Crystal Chiclet - 6 X LED Luminaires (9.6W Fixture Total) - 690 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Etched Chiclet - 6 X LED Luminaires (9.6W Fixture Total) - 690 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        Dimensions:
        • Canopy: H 0.63 in , Dia 6.5 in
        • Fixture: Dia 24 in
        • Minimum: HL 30.5 in