Светильники из Европы и Америки оптом - ООО \"Мастерская светотехники\".
Опытные специалисты ответят на все вопросы технического и коммерческого характера.
Features:
  • IIDA/HD Product Design Award (2016)
  • Design/Year: Robert Sonneman/2016
  • Warranty: 1 Year
  • Manufactured In: China
    Ratings:
    • Location Rating: UL Listed
      Specifications:
      • Metal
      • Die-Cast Aluminum, Etched Cased Glass, Etched Glass, Ribbed Seeded Crystal shade
      • Dimming Information: Electronic low voltage (ELV) dimmer
      • Canopy Shape: Round
      • Needs Assembly: True
        Lamping:
        -Clear Cylinder - 26 X LED Luminaires (109.2W Fixture Total) - 5460 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Crystal Double Rod - 16 X LED Luminaires (54.4W Fixture Total) - 3840 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Etched Double Rod - 16 X LED Luminaires (54.4W Fixture Total) - 3840 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Half-Etched Cylinder - 26 X LED Luminaires (109.2W Fixture Total) - 5460 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        -Half-Etched Sphere - 26 X LED Luminaires (109.2W Fixture Total) - 5460 Lumens, 90 CRI, 3000K, 120VAC (included)
        Dimensions:
        • Canopy: H 0.63 in , 2 in , Dia 6 in
        • Fixture: W 48 in , D 48 in
        • Minimum: HL 36 in