Hammerton Studio CSB0013-24-BS-F-E2 Tempest Cover Wall Sconce, настенный светильник
Светильники из Европы и Америки оптом - ООО \"Мастерская светотехники\".
Опытные специалисты ответят на все вопросы технического и коммерческого характера.
Features:
-Design/Year: Levi Wilson/2012
-Warranty: Limited Lifetime
-Manufactured In: USA
Ratings:
-ADA
-Location Rating: UL Listed
Specifications:
-Steel / Metal
-Frosted glass shade
-Dimming Information: Standard
Lamping:
-Small Incandescent: 2 X 60W 120V E12 (candelabra) incandescent lamp (not included)
-Large Incandescent: 4 X 60W 120V E26 (medium base) incandescent lamp (not included)
Dimensions:
-12 Inch Backplate: W 4.5 in , H 11.5 in
-12 Inch Fixture: W 7.5 in , H 12 in , D 4 in
-24 Inch Backplate: W 4.5 in , H 23.5 in
-24 Inch Fixture: W 7.5 in , H 24 in , D 4 in