Koncept ZBP-16-T-SW-MTB-CNP Z-Bar Triangle Pendant Light, светильник
Светильники из Европы и Америки оптом - ООО \"Мастерская светотехники\".
Опытные специалисты ответят на все вопросы технического и коммерческого характера.
Features:
  • Best of NeoCon Gold (2016), iF Design Award (2017), Red Dot Design Award (2017)
  • Design/Year: Kenneth Ng and Edmund Ng/2017
  • Fixture consists of two or more light bars, size option determines the length of the light bars
  • Round ceiling canopy: 7 inches
  • ELV dimmer required for dimming (sold separately)
  • Warranty: Limited 5 Year
  • Manufactured In: China
    Ratings:
    • Location Rating: UL Listed
      Specifications:
      • Aluminum, Zinc Alloy and Plastic
        Lamping:
        -18-Inch: 3 X 7W 120V LED modules, 1200 lumens, 3000K, 90 CRI (included)
        -26-Inch: 3 X 10W 120V LED modules, 1800 lumens, 3000K, 90 CRI (included)
        Dimensions:
        • 16-Inch Light Bars Canopy: H 1.3 in , Dia 6.7 in
        • 16-Inch Light Bars Fixture: W 18.4 in , H 0.5 in , D 16 in , Wgt 2.75Lbs
        • 16-Inch Light Bars Maximum Hanging: L Adj To 120.5 in
        • 24-Inch Light Bars Canopy: H 1.3 in , Dia 6.7 in
        • 24-Inch Light Bars Fixture: W 26.4 in , H 0.5 in , D 23 in , Wgt 3Lbs
        • 24-Inch Light Bars Maximum Hanging: L Adj To 120.5 in